منتفی شدن استیضاح وزیر بهداشت


منتفی شدن استیضاح وزیر بهداشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که معاون امور مجلس رئیس جمهور هم حضور داشت، ۷ نماینده که بر این استیضاح پافشاری می‌کردند به طرح سوالات و مشکلات و ضعف‌های اجرایی اداری و مدیریتی حوزه سلامت و وزارت بهداشت پرداختند و وزیر بهداشت و درمان به یکایک این پرسش‌ها و ابهامات پاسخ داد.

حسین علی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: اگر چه متقاضیان استیضاح حد نصاب لازم را نداشتند، اما این کمیسیون براساس آئین نامه داخلی مجلس باید در این جلسه با حضور متقاضیان باقیمانده و وزیر بهداشت و درمان موضوع را بررسی و گزارش نهایی خود را مبنی بر منتفی شدن این استیضاح به هیئت رئیسه مجلس ارائه کند.

براساس اصل ۸۹ قانون اساسی استیضاح وزیران دولت در صورتی قابل طرح در مجلس است که دستکم ۱۰ نماینده متقاضی استیضاح هریک از وزیران باشند.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان در پایان این جلسه در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، استیضاح را حق قانونی مجلس دانست و گفت: وزیر تا وقتی وزیر است که مجلس به او اعتماد دارد و بر همین اساس و مطابق توصیه‌های رئیس جمهور در این مدت موظف شدم خدمات و اقدامات انجام شده و تنگنا‌های موجود را برای نمایندگان به خصوص متقاضیان استیضاح تبیین کرده و دغدغه‌ها و مسایل آنان را بشنوم و پیگیری کنم.


بیشتر بخوانید

  • وزیر بهداشت ظرف مدت یک ماه حساب‌های غیر مجاز را مسدود کند

بهرام عین اللهی افزود: حجم کار در حوزه سلامت و وزارت بهداشت و درمان بسیار بالاست و حساسیت حیاتی دارد و ما همواره تلاش کرده ایم به وظایف خود عمل کنیم و امیدواریم با کمک مجلس انقلابی به این اهداف دست یابیم.

نخستین بار ۲۱ مهر بود که شماری از نمایندگان مجلس از طرح استیضاح وزیر بهداشت و درمان خبر دادند و رفته رفته اعلام کردند شمار امضا‌های این استیضاح در حال افزایش است.

کد ویدیومنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *