پیش‌بینی ۱۶ شرکت زیان‌ده با ۱۹ هزار میلیارد تومان زیان در سال آینده


رحیم زارع گفت:طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۱۶ شرکت زیان ده پیش بینی شده که تقریبا ۱۹ همت زیان دارند.

رحیم زارع در توضیح جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: در جلسه امروز اعتبارات تملک دارایی استان‌ها با حضور میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه بررسی شد؛ طبق گزارش ارائه شده درباره سال ۱۴۰۱، ۷۰ همت (هزار میلیارد تومان) بودجه تملک دارایی استان‌ها بود که تا الان ۱۷ درصد یعنی نزدیک به ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان محقق شده است.

وی افزود: پیش بینی سازمان برنامه و بودجه برای سال آینده این است که ۸۵ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه تملک دارایی استان‌ها خواهد بود که ۳۵ همت آن از اجرای قانون استفاده متوازن، ۲۷ همت تملک استانی، ۲۱ همت مربوط به سه درصد سهم نفت و گاز و ۲ همت نیز مربوط به ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده است که ۲ همت مختص ورزش و آموزش و پروش است و مابقی در حوزه نرخ بیکاری، آب شرب شهر‌ها و روستاها، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها، عمران شهرها، راه‌ها و زیرساخت‌های جاده ای، سرانه‌های عمرانی و فضای فرهنگی و مذهبی و ورزشی و موارد این چنینی هزینه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با بیان اینکه در جلسه شب گذشته این کمیسیون گزارش شرکت‌های دولتی بررسی شد، افزود: با توجه به اینکه بودجه شرکت‌های دولتی در سال ۱۴۰۰ حسابرسی شده، در ابتدا گزارشی از بودجه شرکت‌های دولتی در سال ۱۴۰۰ ارائه شد که بر اساس آن ۱۳۴ شرکت زیان ده با ۵۸ همت زیان گزارش شد. ۴۷ شرکت بدون سود و زیان و سر به سر و ۱۶۸ شرکت سودده به میزان ۱۸۳ همت سود است.

وی ادامه داد: طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۱۶ شرکت زیان ده پیش بینی شده که تقریبا ۱۹ همت زیان دارند. ۱۸۲ شرکت در نقطه سر به سر و بدون سود و زیان و ۱۵۰ شرکت با سود ۲۱۸ همت پیش بینی شده است.

زارع با تاکید مجدد بر اینکه هنوز کمیسیون تلفیق مصوبه‌ای درباره لایحه بودجه ۱۴۰۲ نداشته است، گفت: در جلسه عصر امروز کلیات لایحه به رای گذاشته می‌شود و بعد از آن گزارش به صحن علنی ارجاع داده خواهد شد.

وی در پایان توضیح داد: در جلسه عصر علاوه بر اعلام نظر نمایندگان موافق و مخالف کلیات، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌ها و اتاق‌های بازرگانی و تعاون اظهارنظر می‌کنند و سپس درباره کلیات تصمیم گیری و رای گیری می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *