به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، رئیس کمیسیون خدمت و محرومیت زدایی مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: گرچه در بودجه سال آینده منابعی برای محرومیت زدایی در حوزه‌های تامین آب شرب، تامین مسکن و تامین راه در نظر گرفته شده است، اما از دولت انتظار داریم در بودجه ۱۴۰۲ به مناطق محروم نگاه ویژه داشته باشد.

رئیس کمیسیون خدمت و محرومیت زدایی مجلس گفت: در بودجه ۱۴۰۱ ردیفی به مبلغ ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی دیده شده بود که در بودجه ۱۴۰۲ این ردیف دیده نشده است. موسوی گفت: لازم است با وضعیت اقتصادی فعلی به حوزه محرومیت زدایی توجه بیشتری داشت.

موسوی همچنین گفت در بودجه ۱۴۰۲ اعتبارات اشتغالزایی استان‌های کم‌تر برخوردار و برخوردار یکسان دیده شده و به هر یک از استان‌ها هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه اشتغالزایی اختصاص یافته است.

رئیس کمیسیون خدمت و محرومیت زدایی مجلس همچنین گفت: این کمیسیون پیشنهاد‌هایی در حوزه محرومیت زدایی به کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ تقدیم خواهد کرد.

به گفته موسوی؛ احیای ردیف محرومیت زدایی در بودجه ۱۴۰۲ و توجه به حوزه کشاورزی و رونق اشتغال در مناطق محروم از جمله این پیشنهاد هاست.

 

کد ویدیومنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *