آغاز عملیات ساخت ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در استان یزد


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت سیزدهم به استان یزد، عصر امروز پنجشنبه در منطقه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان مهریز حضور یافت و از واحد‌های مسکونی ساخته شده، بازدید کرد.

رئیس جمهور، همچنین ضمن گفتگوی بی‌واسطه با برخی ساکنان این واحد‌های مسکونی، میزان رضایت آنان از خانه‌های ساخته شده و نیز شرایط پرداخت اقساط آن را جویا شد.

در ادامه با حضور و دستور آقای رئیسی و با نام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، عملیات اجرایی ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در ۴ شهر تفت، ابرکوه، اردکان و کاریزبوم، آغاز شد.

با دستور رئیس جمهور، همچنین عملیات واگذاری ۳۳۰ واحد مسکن ویلایی یک طبقه حیاط‌دار در شهر‌های مهریز و یزد، آغاز شد.

آقای رئیسی در جمع اهالی این منطقه حضور یافت و در سخنان کوتاهی، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، عشق به اهل بیت (ع)، دین‌مداری و ولایت‌مداری را از ویژگی‌های برجسته مردم استان یزد، به‌ویژه شهرستان مهریز، عنوان کرد و گفت: از حضور در جمع عاشقان اهل بیت (ع) و محبان حضرت زهرا (س) بسیار خرسندم و همچنین بسیار خوشحالم که با کارهای صورت گرفته و حضور شما مردم، مشکل مسکن بخش قابل توجهی از اهالی این منطقه در حال رفع شدن است.

رئیس جمهور، واحد‌های مسکونی تک واحدی و حیاط‌دار این شهر را متناسب با فرهنگ مردم این منطقه عنوان کرد و گفت: تجربه‌ای که در شهرستان مهریز با موفقیت انجام شده است، باید در دیگر نقاط استان، بلکه کشور، تکرار شود.

آقای رئیسی، ضمن ابراز خرسندی از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در یزد، اظهار داشت: در دولت مصمم هستیم که دغدغه‌ها و مشکلات اولویت‌دار مردم، از جمله مشکل مسکن را حل کنیم و امیدواریم با روحیه انقلابی و جهادی وزرا، استانداران و مسئولان شهرستان‌ها، کاهش مستمر مشکلات شما مردم را شاهد باشیم.

رئیس جمهور در ادامه، بر رفع مشکلات در زمینه ازدواج جوانان، اشتغال و مسکن به عنوان موضوعات بسیار مهم، تأکید و تصریح کرد: هر چه در حل این مسائل، اهتمام بیشتری داشته باشیم، به همان میزان، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

آقای رئیسی با بیان اینکه حفظ اصالت و تربیت دینی از موضوعات بسیار مهم در حفظ کانون و بنیان خانواده است، گفت: بحمدالله مردم عزیز و انقلابی یزد که به استان قناعت، قنات، قنوت و دارالعباده، مشهور است، به موضوع حیاتی خانواده، توجه ویژه‌ای دارند و نباید بگذارند این موضوع مهم، تهدید شود.

رئیس جمهور، اظهار داشت: امروز یکی از بحران‌های جدی در جوامع بشری، فروپاشی بنیان خانواده‌ها بوده، اما به برکت اهل بیت علیهم‌السلام، خانواده در کشورمان، کانون گرم و صمیمی و همچنان، اصل است.

آقای رئیسی در پایان با بیان مزیت‌های بزرگ موجود در استان یزد، از جمله در صنعت، کشاورزی و گردشگری، بر لزوم توجه ویژه به این ظرفیت‌ها برای رفع مشکل کار جوانان این استان، تأکید کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *