اجرای بزرگ‌ترین طرح آب‌رسانی با حضور رئیس جمهور


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عملیات اجرایی بزرگ‌ترین طرح آب‌رسانی کشور با هدف صنعت و کشاورزی پربازده و پشتیبانی از آب شرب مورد نیاز استان یزد اجرایی می‌شود و قرار است میزان تخصیص آب از خلیج فارس برای استان یزد، ۲۵۰ میلیون متر مکعب باشد و برای اجرای کامل این خط انتقال آب، ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل حقوق دولتی معادن، اختصاص یافته است.
 

کد ویدیو

 
خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد، از مسیر مطمئن خط اول یزد اجرا می‌شود و در مسیر خود، استان‌های کرمان و هرمزگان را نیز منتفع خواهد کرد.
 
افتتاح خط پشتیبان آب شرب استان از منابع صنعت برای تأمین نیاز استان در مواقع بحرانی، از دیگر طرح‌های در دستور کار افتتاح، در دومین سفر استانی رئیس جمهور به یزد است.
 
این طرح با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان و با اجرای ۳۰ کیلومتر خط ۱۲۰۰ میلیمتری اجرایی شده که ظرفیت انتقال ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ لیتر بر ثانیه را دارا است، اما در حال حاضر، ۳۰۰ لیتر آب در ثانیه را به مخازن شحنه یزد انتقال می‌دهد.
 
مصرف آب شهر یزد به تنهایی، ۳۳۰۰ لیتر در ثانیه است که ۹۰۰ لیتر در ثانیه با کسری روبرو است. بنابر این، ۳۰۰ لیتر از این کسری برای تابستان آینده از راه این خط پشتیبان، تأمین می‌شود و بقیه آن نیز با کمک چاه‌ها و منابع داخلی، برطرف خواهد شد.
 
گفتنی است، در دور دوم سفر‌های استانی دولت سیزدهم، علاوه بر بررسی طرح‌های عمرانی، مصوبات تنظیم‌گری و تسهیل‌گری، از جمله تفویض برخی اختیارات به استانداران برای آسان‌تر شدن امور استان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *