اقدام پدرانه رهبر انقلاب زمینه تقویت وحدت ملی است


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد دهقان که در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در شهر رشت حضور یافته بود، در سخنانی با گرامیداشت سالگرد پیروزی و یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم و مدافع امنیت و مدافع سلامت، به همه کسانی که جان خود را در راه پیروزی و استمرار و دوام انقلاب فدا کردند، ادای احترام کرد.

 
دهقان با بیان اینکه بوم الله ۲۲ بهمن پرافتخارترین روز تاریخ ملت ایران محسوب می‌شود اظهار داشت: امروز سالگرد روزی است که ملت ایران با انقلابی تاریخی، به عمر رژیمی سراپا فاسد، وابسته، مزدور و مستبد پایان دادند و حکومت اسلامی، دینی و مردمی مبتنی بر فرهنگ و اعتقادات مردم را برپا کردند.
 
به گفته معاون حقوقی رئیس جمهور با پیروزی انقلاب شخصیتی الهی، مردمی، فیلسوف، فقیه، عالم، زاهد و با تقوا مانند امام خمینی (ره) به عنوان رهبر این کشور انتخاب شد. در واقع ملت ایران از رهبری پیروی کردند که زهد و تقوا و پارسایی او پرتوی از زهد و تقوا و پارسایی جدش امیرالمومنین علی (ع) بود.
 
وی با بیان اینکه راه خمینی کبیر از سوی مقام معظم رهبری ادامه یافت، افزود: رهبر معظم انقلاب همان راه را با همان تقوا و پارسایی و زهد و درایت و شجاعت و ایستادگی در برابر ظلم که در وجودشان تبلور دارد، ادامه می‌دهند.
 
انقلاب اسلامی با حضور ملت به پیروزی رسید و تدوام یافت 
 
دهقان، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با حضور ملت به پیروزی رسیده و با حضور ملت در این سال‌های طولانی دوام پیدا کرده است. این در حالی است که دشمنان انقلاب از همان روز‌های اول دشمنی را آغاز کردند و منافقین را به جان ملت انداختند و صد‌ها نفر از مسئولان و هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی را به شهادت رساندند.
 
معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به انواع توطئه و دسیسه دشمنان علیه انقلاب، متذکر شد: دشمنان برنامه‌هایی برای تجزیه ایران داشتند و اقدامات تجزیه طلبانه را در گوشه گوشه کشور طراحی کردند؛ از جمله در کردستان، آذربایجان، خوزستان و سیستان و بلوچستان دنبال این بودند که این مناطق را از ایران جدا کنند و در این مسیر از هیچ جنایتی دریغ نکردند، اما شکست خوردند.
 
آمریکا طراح و برنامه ریز اصلی هشت سال جنگ تحمیلی
 
وی، آمریکا را برنامه‌ریز اصلی هشت سال جنگ تحمیلی دانست و ادامه داد: همانگونه که منافقین شکست خوردند و کودتا‌ها یکی پس از دیگری خنثی شد، عملیات‌های تجزیه طلبانه نیز با شکست مواجه شد و لذا دشمنان جنگ را با تحریک صدام نادان و ملعون بر کشور ما تحمیل کردند و آمریکا در وسط این میدان بود؛ می‌خواستند با جنگ تحمیلی ملت را فروپاشیده و نظام اسلامی را از بین ببرند، اما نه تنها پیروز نشدند، بلکه ملت ایران پیروز میدان جنگ شد و بزرگترین حماسه تاریخ ایران را آفرید.
 
دهقان با بیان اینکه دشمن با وجود همه شکست‌ها دست از دشمنی خود با نظام اسلامی بر نداشته است، افزود: با وجود همه این دشمنی‌ها، فشارها، توطئه‌ها و دسیسه‌ها، ملت ایران نه تنها دست از مقاومت برنداشته بلکه از تهدیدات فرصت ساخت و پیشرفت‌های فوق العاده را رقم زده و در حین مقاومت حرکت رو به جلو را در دستور کار قرار داده است.
 
وی یادآور شد: ایران اسلامی امروز در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی و کشاورزی و نظامی و موشکی و پزشکی، نه تنها قابل قیاس با گذشته، بلکه قابل قیاس با بسیاری از کشور‌های اطراف هم نیست.
 
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه فشار اقتصادی به ویژه در سال‌های گذشته بسیار بر زندگی مردم اثر گذاشته است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در دهه گذشته در اثر بی تدبیری و وابسته شدن اقتصاد کشور به مذاکرات با آمریکا، از نظر اقتصادی دچار اختلال شدیم.
 
وی دهه ۹۰ را دهه تعطیلی اقتصاد کشور دانست و با اشاره افزایش قیمت دلار از ۳۰۰۰ تومان به ۳۰ هزار تومان و سقوط ۱۰ برابری ارزش پول ملی در دهه ۹۰، گفت: ملت ایران در جریان این شرایط به دره فقر فرو افتاد و امروز آثار این وضعیت را در زندگی و معیشت مردم شاهد هستیم؛ البته این اشتباه و خطاء صورت گرفته توطئه آمریکا بود که برخی هم با این توطئه همراهی کردند، اما تاریخ از این جهالت و خیانت صورت گرفته در دهه ۹۰ که منجر به تعطیلی اقتصاد کشور شد، نخواهد گذشت.
 
دهقان با اشاره به استقرار دولت مردمی سیزدهم با رأی آحاد ملت و بازگشت کشور به مسیر اصلی خودش، یادآور شد: متاسفانه در دهه ۹۰ میانگین رشد اقتصادی کشور صفر و میانگین سرمایه گذاری زیر صفر بود، اما دولت سیزدهم در همین یک سال گذشته سعی کرد اشتباهات صورت گرفته را برطرف کند و لذا همه چیز در آمریکا و اروپا جست و جو نشد و اقتصاد کشور و روابط اقتصادی به غرب پیوند نخورد؛ البته دولت سیزدهم هیچگاه میز مذاکره را ترک نکرد و همواره برای یک توافق منصفانه اعلام آمادگی کرده است.
 
وی با اشاره به استقرار دولت مردمی سیزدهم با رای آحاد ملت و بازگشت کشور به مسیر اصلی خود، یادآور شد: دولت سیزدهم در همین یک سال گذشته سعی کرد اشتباهات صورت گرفته را برطرف کند.
 
امضای ۵۰ سند افتخارآمیز؛ نتیجه پیوستن به سازمان شانگهای
 
دهقان افزود: اگر یک دهم زمان و نیرویی که در دهه اخیر صرف ارتباط با غرب شد، صرف تقویت روابط با همسایگان و کشور‌های بزرگ منطقه می‌شد، شرایط اقتصادی اینگونه رقم نمی‌خورد از همین رو دولت سیزدهم مسیر اشتباه گذشته را تغییر داد و در نخستین گام خود پیوستن به سازمان همکاری‌های اقتصادی شانگهای را که یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های منطقه‌ای است و کشور‌های بزرگ دنیا در آن عضو هستند را رقم زد که امضای ۵۰ سند افتخارآمیز با حفظ استقلال کشور را در پی داشت.
 
وی ارتباط با کشور‌های منطقه را یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات اقتصادی دانست و بیان کرد: همکاری با سازمان اقتصادی اوراسیا یکی دیگر از کار‌های بزرگ دولت سیزدهم بود که در این مدت کوتاه صورت گرفت؛ عملیاتی شدن پیمان ۲۵ ساله با چین، انعقاد موافقت نامه ۲۰ ساله با روسیه، تلاش برای اجرای پیمان‌های پولی دوجانبه و چندجانبه با کشور‌های منطقه، از دیگر اقدامات است.
 
دهقان، آخرین و مهم‌ترین پیمان پولی کشور را با روسیه جهت کاهش نقش دلار در اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد: دولت توانسته در همین مدت کوتاه بستر رشد اقتصادی را فراهم کند و لذا شاهد احیای بسیاری از کارخانه بزرگ تولیدی بودیم.
 
معاون رئیس جمهور با اشاره به درک دولت از فشار اقتصادی بر مردم و تلاش برای اجرای برنامه‌های فوری و کوتاه مدت معیشت محور، تاکید کرد: دولت بر راه اندازی کالابرگ و تامین معیشت مردم از طریق یارانه‌ها و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اهتمام ویژه دارد؛ البته فشار دشمن در یک سال گذشته نیز کم نبوده که با هدف بی اثر کردن اقدامات دولت در دستور کار قرار گرفت.
 
برنامه‌ریزی دشمن برای متوقف کردن حرکت وحدت آمیز دولت و ملت
 
وی، برنامه‌ریزی دشمن را با هدف متوقف کردن حرکت وحدت آمیز دولت و ملت در راه پیشرفت اقتصادی دانست و بیان کرد: دشمن با به‌کارگیری همه توان امنیتی و رسانه‌ای خود و با به راه انداختن جنگ شناختی با تکیه بر شبکه‌های اجتماعی، برای تخریب رابطه بین حاکمیت و ملت تلاش کرد و وحدت ملی را نشانه گرفت، اما این توطئه نیز شکست خورد و عفو رهبری نیز سبب شد که به داخل پیام بزرگ‌منشی و سعه صدر نظام درباره مسائل کشور و برای خارج پیام اقتدار نظام مخابره شود.
 
دهقان با تاکید بر لزوم حفظ وحدت کلمه، متذکر شد: وحدت ملی باید همیشه پایدار بماند و اقدام پدرانه رهبر انقلاب، زمینه تقویت وحدت ملی و آغاز پیشرفت بزرگ کشور را فراهم کرد. امروز با همت ملت و دولت و تولیدگران باید سریع‌تر اشتباهات اقتصادی گذشته را جبران کنیم و بدانیم که برای پیشرفت راهی جز تولید نداریم و حل مشکلات اقتصادی کشور، جز با رونق تولید در سایه همدلی دولت و ملت اتفاق نمی‌افتد و امیدواریم به زودی شاهد ظهور آثار مثبت کارهای دولت سیزدهم باشیم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *