امروز ملت ایران افتخار آفریدند/انقلاب بدون مردم معنایی ندارد


به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف روز شنبه در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در تبریز اظهار کرد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه نشان دهنده‌ی دلبستگی مردم به انقلاب و ایران عزیزشان است و امروز هم با حضور باشکوه خود افتخار آفریدند و تجدید بیعتی با رهبر معظم انقلاب، امام خمینی (ره) و شهدا داشتند.

وی ادامه داد: همه‌ی هنر امام خمینی (ره) و شهدای ما این بود که پیوند عمیقی را با اراده عمومی مردم به هم پیوند زنند یعنی انقلاب اسلامی توانست در دل یکایک ملت ایران جا بگیرد و امام (ره) با تکیه بر سنت‌های الهی مردم را باور کرد و امام با باور خود به گونه‌ای عمل کرد که مردم را بیدار کند و به مردم اعتماد به نفس داد و مردم ما می‌توانیم را به برکت حضور مردم و شهدای انقلاب اسلامی نهادینه کرد.

وی افزود: امام خمینی (ره) به همه‌ی ما این درس را آموخت که همه‌ی مسئولین بدانند جمهوری اسلامی ایران بدون مردم هیچ معنایی ندارد و بقای آن مبنی بر حضور مردم در صحنه است و قدرت ما بعد از خدا برخاسته از قلب یکایک مردم ایران است.

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز دِین ما مسئولین به مردم این است که بتوانیم با تصمیمات درست و کارآمدی و حرکت‌های صحیح و به جا و تشخیص‌های علمی و تصمیمات سیاسی درست، به شما مردم عزیز خدمت کنیم، امروز کارآمدی حق الناس است و باید آن را به جا بیاوریم و باید این حق را در زمان خودش انجام دهیم؛ برخی اوقات اگر در زمان خود انجام نشود بعد از آن وظیفه دینی و ملی خود را انجام نداده‌ایم و این گناه نابخشودنی است هرچند مردم به عملکرد ما نگاه نمی‌کنند و برای اسلام و ایران عزیزشان با خدا معامله کرده‌اند نه با ما اما باید دین خود را به مردمی که رنج تحمل می‌کنند به جای آوریم، باید به معنی واقعی خود مردم را ولی نعمتان خود بدانیم و به درستی و به موقع انجام وظیفه کنیم.

وی گفت: انقلاب اسلامی مسیر را فراهم کرد و مردم به میدان آمده و استقلال و آزادی را به ارمغان آوردند و باید تلاش کنیم ضعف خود را در سایه دین پنهان نکرده و به خاطر نجابت مردم بی‌توجهی نکنیم و دشمن را به طمع نیندازیم و به وقت قدرت توان حل مسئله داشته باشیم و مسائل خود را حل و فصل کنیم و در برطرف نکردن موضوعات، توجیه نابجا نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: جامعه ما جامعه‌ای پویا و زنده است و حق مطالبه دارد، حق انتخاب دارد و حق اعتراض دارد همچنان که حمایت می‌کند، در حل مشکلات مشارکت می‌کند و ما دیدیم در پیروزی انقلاب در این شرایط بعد از سه سال شیوع ویروس کرونا که به علت بحث بهداشتی راهپیمایی نبود، اینگونه حمایت کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همه‌ی ما می‌دانیم که این انقلاب و جامعه دشمنان بسیاری دارد و دشمنان ما سرسخت، هوشمندانه و بهانه جو هستند و از کاخ کوه می‌سازند و روی هر زخمی می‌نشینند و خون ملت را می‌مکند و هنر ما مسئولین باید این باشد که مطالبه به حق مردم را ببینیم و طمع ورزی دشمن را مهار کنیم که این همان رهنمود رهبر معظم انقلاب است و باید طبق آن پیش رویم و مرز بندی خود را با دشمن مشخص کنیم.

وی گفت: باید به درستی و تکیه بر جوانان و نخبگان به آن توجه کنیم و چگونگی این کار مهم است و انکارپذیر نیست و با بازسازی انقلاب اسلامی هموارتر می‌شود.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند امام ما امام تحول است؛ بنابراین کارآمدی باید مبتنی بر عقلانیت و عدالت باشد و در حوزه‌ی حکمرانی و تغییر روش‌ها در این مسیر گام برداریم و بتوانیم تأمین منافع ملی و رضایت مردم را بدست آوریم البته اهل تجدید نظر در مبانی انقلاب و اندیشه سیاسی امام نیستیم اما باید در روش‌های خود بازنگری کنیم چراکه برای این بازسازی نیازمند تحول هستیم و باید در این مسیر توجه ویژه به جوانان، زنان و نخبگان داشته باشیم.

قالیباف اظهار کرد: باید این حرکت خود را در چارچوب گام دوم انقلاب پیش ببریم و این برای انقلاب اسلامی و ایران عزیز ما ضرورتی اجتناب ناپذیر است و نباید شک کرد که این تحولات را باید رقم بزنیم و مردم ما باید به روشنی این تحول را در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی در همه‌ی سطوح ببینند و با هدف قرار دادن مجموعه خانواده، توان اقتصادی و قدرت خرید مردم را بالا ببریم چراکه این تحول بدون مردم و مردمی سازی اقتصادی امکان پذیر نیست.

وی افزود: اگر به گذشته دقت کنیم می‌بینیم هرجا مردم بودمند موفق بوده و هرجا مردم نبودند ناموفق بوده‌ایم و این درس ما است، انقلاب اسلامی یعنی مردم و تولید قدرت و ثروت بدون مردم نمی‌شود و در هر قدرتی اگر قلب مردم با ما نتپد ما هیچ قدرتی نداریم و انقلاب اسلامی را بدون مردم نمی‌شود معنا کرد و این درس را از امام خود گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: تردید نکنید که امکانات مادی کشور ما برای تحول در حوزه اقتصادی که بدون شک هر دو بخش سرمایه گذاری و بهینه سازی درست، کارآمد و مدیریت را داریم اما روش‌های ما غلط است و باید تصحیح شوند و منابع انسانی ما بزرگترین فرصت است و امروز در این بخش در اوج قدرت هستیم و از این ظرفیت باید به خوبی و به موقع استفاده کرد، مهمترین عنصر تحول جوانان باسواد و مؤمن و متخصص کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: با دعای خیر و حول و قوه الهی و میدان بودن مردم دست به دست هم داده و در گام دوم انقلاب گام‌های خوبی برداشته ایم و مطمئن باشید در این راه گام‌های خوبی و لحظات امیدوار کننده و روشنی پیش رو خواهیم داشت.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *