رئیس‌جمهور گفت:سلامت در نظام اداری ما بسیار اهمیت دارد، اگر کسی هم روحیه تحولی ندارد باید او را کنار گذاشت و فرد دیگری را جایگزین آن کرد.

سیدابراهیم رئیسی و جمعی از اعضای هیات دولت در ادامه سفر‌های استانی و بازدید رئیس‌جمهور از شهرستان‌های مختلف استان تهران؛ امروز؛ پنجشنبه رئیس‌جمهور در شهرستان بهارستان حضور یافتند تا از طرح‌های در حال ساخت بازدید کنند.

این شهرستان از پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های استان تهران است که بیش از ۷۵۰ هزار جمعیت دارد.

با توجه به مسائل متعددی که شهرستان بهارستان با آن مواجه است، به دستور رییس‌جمهور قرار است امروز شورای اداری و نشستی با مردم در این شهرستان برقرار شود.

سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به نسیم‌شهر (مرکز شهرستان بهارستان)، از پلی‌کلینیک در حال ساخت پروژه بیمارستانی حضرت ابوالفضل (ع) این شهر بازدید و با توضیحات دست‌اندرکاران از جزئیات روند احداث و الزامات تکمیل این پروژه مطلع شد.

رئیس‌جمهور در این بازدید از مسئولان وزارت بهداشت خواست تا با توجه به محرومیت منطقه و فقدان امکانات درمانی کافی، تلاش کنند کلینیک این بیمارستان طی یکسال آینده به بهره‌برداری رسیده و همچنین ظرفیت مرکز درمانی تامین اجتماعی این شهر نیز تا یکسال آینده به اندازه ۵۰ تخت افزایش یابد.

احداث بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) نسیم‌شهر با ظرفیت ۳۵۰ تخت‌خواب نیز قرار است تا پایان سال ۱۴۰۵ به پایان رسیده و این واحد درمانی به بهره‌برداری برسد.

رئیس جمهور در ادامه سفر به شهرستان بهارستان از طرح نیمه کاره و راکد کمربندی جنوبی این شهرستان بازدید کرد و در جریان مراحل ساخت و آخرین وضعیت این طرح قرار گرفت.

این کمربندی دسترسی شهرستان‌های مذکور به فرودگاه امام را تسهیل می‌کند، طرح مذکور در سال ۱۳۹۹ به دلیل کمبود اعتبار و وجود معارضین ملکی متوقف شد.

حضور رئیس‌جمهور در شهرستان بهارستان

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در شورای اداری بهارستان طی سخنانی گفت: ۱۳۰ هزار دانش‌آموز در این منطقه در حال تحصیل هستند که تعداد مدرسه‌ها با این جمعیت تناسب ندارد، ساخت ۱۰ مدرسه با ۱۵۰ کلاس یک کار فوری و ضروری است که باید فوری انجام شود.

رئیس جمهور گفت: کمک به این افراد پر تلاش که سرمایه ایجاد کردند، پر هزینه نیست، گاهی می‌خواهد کارگاه مجهزی درست شود، این‌ها سرمایه قابل توجهی می‌خواهد، ولی این حرفه‌ای که مردم دارند با سرمایه کم هم قابل حمایت است، سرمایه بزرگ این منطقه ایمان این مردم است، عشقشان به اهل بیت و عاشورایی بودن مردم این منطقه است، به نظر من این جلسات خانگی و هیئت‌های عزاداری را باید حفظ کرد. جوان‌ها در مقابل این هجوم‌های فرهنگی با این برنامه‌ها حفظ می‌شوند.

وی گفت: مردم نسبت به کار‌های فرهنگی خودشان پیش قدم هستند، ولی دولت وظایفی دارد که باید انجام بگیرد تا رشد فرهنگی منطقه بیش از پیش مردم را صیانت بکند، یکی از کار‌های دولت تأسیس مدارس، سالن‌های ورزشی و … است که در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور منطقه بهارستان را منطقه برخورداری توصیف کرد و افزود: در این منطقه کار‌های خوبی انجام شده است، اما این کارها، کار‌هایی نبوده که تمام نیاز منطقه را برطرف کند، باید کار‌ها نیاز منطقه را برطرف کند، نزدیکی به تهران یک خوبی‌ها و یک آسیب‌هایی دارد، باید مشکلات را به خاطر نزدیکی به تهران برطرف کرد.

وی همت مردم بهارستان را ستود و تاکید کرد: حضور مردم سختکوش، جانبازان و خانواده‌های شهدا در این منطقه برای ما ایجاد مسئولیت می‌کند تا رفع مشکلات منطقه را در اولویت قرار دهیم، در کل استان تهران مشکلاتی دارد، اما این میزان کمبودی که در بهارستان دیدم در هیچ یک از شهرستان‌ها ندیدیم، لذا اینجا همت بیشتری را می‌طلبد.

رئیسی با بیان اینکه در دولت ما زمان ما نداریم، گفت: در دولت ما باید همان ماه‌های اول برخی اقدامات را آغاز می‌کردیم، لذا انجام کار‌ها با تأخیر انجام نشود، دیدن مردم برای من یک فرصت و افتخار است، اما فلسفه حضور ما این است که کار مردم را انجام دهیم، جمعیت ظرفیت بزرگی است لذا جمعیت زیاد در منطقه را یک فرصت بدانیم آن هم جمعیتی مؤمن و انقلابی که باید درست از این ظرفیت در جهت رشد و تعالی منطقه در گام دوم استفاده شود.

وی اضافه کرد: امروز خدمت کردن خالصانه برای مردم بزرگترین افتخاری است که نصیب ما شده است، کوچک‌ترین روابط ناسالم در ادارات پذیرفته نیست، باید خود مدیران حساس باشند، روابط ناسالم در سازمان، سازمان را در نگاه مردم بی اعتماد می‌کند، برخورد با تخلفات را یک ضرورت می‌دانم، سلامت در نظام اداری ما بسیار اهمیت دارد، اگر کسی هم روحیه تحولی ندارد باید او را کنار گذاشت و فرد دیگری را جایگزین آن کرد.

رئیس جمهور پس از حضور در شورای اداری شهرستان بهارستان با حضور در جمع مردم شهرستان بهارستان استان تهران اظهار کرد: این سرمایه عظیم مردمی که ایمان به خدا، دلدادگی به اهل بیت (ع) و انقلابی‌بودن است را باید حفظ و گسترش داد. کسانی که در مسند امور فرهنگی هستند باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: شهرستان بهارستان تراکم جمعیت دارد، ولی این مردم نه تنها بار مردم تهران نشدند که باری را هم به دوش می‌کشند. اشتغال این مردم تولیدی است و این افتخار این منطقه است. ما آماری که داریم از این منطقه نشان می‌دهد که فعالیت و تلاش زنان و مردان به امور تولیدی و صنایع دستی مربوط است.

وی افزود: مردم این منطقه مولد هستند و برای رونق تولید دولت باید مساعدت کند و زمین‌هایی را برای توسعه تولید را فراهم سازد تا اشتغال بیشتر هم ایجاد شود. ما خدمات شهری را به میزان حضور مردم در بهارستان نداریم و کاری که در مرکز درمانی منطقه باید انجام می‌شد مربوط به هفت سال پیش است، اما همچنان بر زمین مانده و امروز قرار شد این کار با جدیت پیگیری و با سرعت آغاز شود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: من از خانواده‌های پرجمعیت این منطقه تشکر می‌کنم که پشتوانه بزرگی برای کشور و از برکات الهی برای ماست. این جمعیت ارزشمند جوان و نوجوان سرمایه‌های کشور هستند. البته در این منطقه مرکز آموزشی به اندازه جمعیت نیست و حداقل به ۱۰ تا ۱۵ مدرسه نیاز است که قرار شد با سرعت و پیش از یک سال آینده ۱۵۰ کلاس درس در منطقه بهارستان ایجاد شود.

وی یادآور شد: دختران و پسران این منطقه که خانواده‌هایی دلداده به انقلاب دارند باید بتوانند با آرامش و با امکانات خوبی تحصیل کنند. تأسیس مراکز ورزشی هم در همین راستا در دستور کار دولت برای بهارستان قرار دارد.

وی با بیان این‌که «لازم است طرح‌های ضروری بهارستان سریعاً دنبال شود»، اظهار کرد: طرح‌های مربوط به رونق تولید، توسعه راه‌های ارتباطی و بهبود امر کشاورزی باید انجام شود تا بار دیگر که برای عرض سلام خدمت مردم بهارستان رسیدیم شاهد مرتفع شدن این نیاز‌های اولیه با همکاری خود مردم بهارستان باشیم.

رئیسی با بیان این‌که «مشی من رفتن به میان مردم و شنیدن سخنان آنان است»، تاکید کرد: باید به میان مردم رفت و سخنان آنان را شنید و این افتخار من است که در بین مردم باشم و سخنان و مطالبات آنان را بشنوم. می‌شود در تهران نشست و نامه‌ها را خواند، اما این کافی نیست و معتقدم باید همه دولت و وزرا در میان مردم بیایند و حرف‌شان را بشنوند.

وی افزود: نوکری مردم افتخار ماست. این نکته را به مسئولان هم گفته‌ام که در ادارات و سازمان‌ها هم برای گره‌گشایی و حل مسائل مردم نباید از هیچ کوششی دریغ شود و مردم هم باید احساس کنند که کارشان انجام می‌شود و البته از هر ارتباط ناشایستی در انجام امور مردم باید پرهیز شود.

وی یادآور شد: در طول دوره فعالیت دولت سیزدهم ۳ هزار واحد تولیدی تعطیل یا نیمه‌تعطیل به چرخه تولید برگشته است و تمام تلاش ما این است که در کالای اساسی و سفره خود نیازمند خارج کشور نباشد و می‌شود کاری کرد که در کالا‌های اساسی نیازمند بیگانه نباشیم و برای این امر گام‌هایی برداشته و برنامه‌ریزی انجام شده است.

رئیس‌جمهور افزود: برنام ما قطع کردن دست مفسدان و رانتخواران از اقتصاد کشور است. جایی هم ممکن است جیغ‌شان دربیاید و تحت پوشش‌های مختلف بخواهند حرف‌هایی نسبت به دولت بزنند؛ اشکالی ندارد، ما خودمان را برای شنیدن هر سخنی آماده کرده‌ایم، اما به همه می‌گوییم از در انصاف سخن بگویند.

وی تاکید کرد: بنای دولت در همه حوزه‌ها این است که دست افراد سودجو و رانت‌خوار و کسانی که می‌خواهند به بیت‌المال و حقوق مردم و ثروت‌های کشور دست‌اندازی کنند، قطع کند. یقین داریم به این سخن سردار سلیمانی که «ما می‌توانیم». برخی ممکن است بگویند مگر می‌شود؟ قدرت‌های خارجی تحریم و تهدید و محدودیت ایجاد می‌کنند، اما نگاه ما به تصاویر شهدا و خانواده‌های آنان و نوجوانان و جوانانی است که مثل کوه پشت کشور ایستاده‌اند و در همین چند ماه اخیر هم نشان دادند پای نظام و انقلاب و ارزش‌ها هستند و دشمن را ناامید کردند.

وی با بیان این‌که «باید به این مردم افتخار کرد که در همه این چهل سال نشان دادند پای انقلاب و نظام هستند»، گفت: این چند ماه هم مردم ثابت کردند اجازه نمی‌دهند دشمنان برای ملت ایران فتنه و توطئه کنند و این عرصه، برای جولان دشمنان آماده شود. باید از بانوان تقدیر کرد که دشمن را ناکام کردند و محاسبات آنان را بار دیگر غلط از آب درآوردند.

رئیسی تاکید کرد: دشمن فکر می‌کرد ملت و مردم ایران مثل ملت و مردم کشور‌های دیگر هستند و می‌تواند فتنه کند در صورتی که مردم ایران بابصیرت و شهیدداده هستند و اهل ایستادگی هستند و اجازه نقشه‌کشیدن دشمنان برای ایران را نمی‌دهند.

رئیس دولت سیزدهم همچنین در این سفر، در منزل شهید مدافع امنیت، پاسدار «امیر کمندی» حضور یافت و با خانواده این شهید دیدار کرد.

سرهنگ دوم پاسدار امیر کمندی، یکی از پاسداران نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که حین مقابله با اغتشاش‌گران در خیابان ستارخان، توسط یکی از مخلان نظم و امنیت بر اثر اصابت نارنجک دستی از ناحیه سر مجروح شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید مدافع امنیت

رئیس جمهور در آخرین برنامه سفر به شهرستان بهارستان در پایانه باربری این منطقه حضور یافت و با کامیون‌داران و رانندگان و نیز متصدیان شرکت باربری گفتگو و بی‌واسطه در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

رییس جمهور

رئیس‌جمهور پیش از این، به شهرستان‌های اسلامشهر، پاکدشت، پردیس، قدس، ملارد، شهریار، ورامین، قرچک، پیشوا و رباط کریم سفر کرده و تصمیماتی برای رفع مشکلات این مناطق گرفته است.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *