با مشترکان پر مصرف گاز برخورد شود


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای رئیسی، امروز یکشنبه با حضور در شرکت ملی گاز ایران و مرکز کنترل شبکه گاز، در جریان آخرین وضعیت توزیع گاز در سراسر کشور و کارهای انجام‌ شده برای پایداری این شبکه، قرار گرفت.
 

کد ویدیو

 
رئیس جمهور، سپس در نشست ویژه کارگروه تأمین پایدار سوخت زمستانی، حضور یافت و از تلاش‌های وزیر نفت و مسئولان شرکت ملی گاز ایران که با توجه به شرایط خاص آب و هوایی کشور، تلاش بسیاری برای مدیریت صحیح توزیع گاز داشته‌اند، قدردانی کرد.
 
آقای رئیسی، وجه مکمل تلاش‌ مسئولان اداره گاز را مصرف درست گاز از سوی مردم، عنوان و تصریح کرد: اصلاح الگو‌ی مصرف، نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که مسئولیت اصلی در این‌باره، بر عهده رسانه ملی و اصحاب رسانه است.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه در وضعیت خاص آب و هوایی، با تلاش‌ مسئولان اداره گاز و البته همراهی و همکاری متعهدانه مردم، قطعی گسترده گاز نداشتیم و فقط در نقاط محدودی، متأسفانه گاز قطع شد، درباره مدیریت اعمال شده، اظهار داشت: تعطیلی ادارات و سازمان‌ها راهکار مناسبی نیست، اما امروز موضوع مهم‌تر، رساندن سوخت به منازل مردم و پس از آن، به واحد‌های تجاری و اداری است.
 

کد ویدیو

 
آقای رئیسی با تأکید بر ضرورت مدیریت جدی مصرف و برخورد با مشترکان پر مصرف در بخش خانگی، تجاری و اداری، گفت: در موضوع مشترکان پر مصرف، نظارت بر مصرف سازمان‌های دولتی، اولویت بیشتری دارد.
 
رئیس جمهور، حضور و اقدام به‌موقع در کنار پیش‌بینی درست و اتخاذ سیاست‌های پیشگیرانه را از دیگر الزامات مدیریت صحیح دانست و تصریح کرد: ذخیره‌سازی گاز و نفت از موضوعات بسیار مهم، به‌ویژه در شرایط بحرانی و غیر قابل پیش‌بینی است که متأسفانه در یک مقطع به آن بی‌توجهی شده و شرکت ذخیره‌سازی، منحل شده است. وزارت نفت، پس از پایان شرایط ویژه فعلی، باید حتما توجه جدی به این موضوع داشته باشد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *