برگزاری نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی در نهاد ریاست جمهوری


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید مهدی زریباف، معاون اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، درباره برگزاری همایش و نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی از نظر تا عمل، گفت: رهبر معظم انقلاب، ۲۹ بهمن ۱۳۹۲، سند اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند و ما در آستانه آغاز سال دهم آن هستیم.

زریباف، اظهار داشت: هدف اصلی برگزاری نشست تخصصی، این بود که استادان، صاحب‌نظران و نخبگانی که در سال‌های گذشته زحماتی کشیده‌اند، در حوزه مباحث نظری، راهبرد‌های عملی و طرح‌های عملیاتی، گرد هم بیایند، تجارب خود را به اشتراک بگذارند و در صورت امکان، مرکز استراتژیک ریاست جمهوری، یک دبیرخانه‌ برای هم‌افزایی این مباحث تشکیل دهد و به امید خدا، سال آینده جهت‌گیری اقتصادی ما با این راهبرد اقتصاد مقاومتی باشد.

معاون اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، تصریح کرد: به‌طور مشخص، مهم‌ترین موضوعات در مباحث اقتصاد مقاومتی، تولید و جهت‌گیری اقتصادی به سمت اقتصاد غیر نفتی، اشتغال و مبارزه با تورم، فقر و محرومیت است. متأسفانه، دستگاه‌های اجرایی در دهه نود به این مسائل به‌طور جدی توجه نکرده‌اند که امیدواریم در آینده، این جهت‌گیری‌ها با الگوهای کاربردی، وارد عمل شود.

زریباف، گفت: ایجاد یک وفاق ملی، مبتنی بر سند جامع ابلاغ‌شده، اثر مستقیم در نظام تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و مدیریت اجرایی کشور دارد و مسیر اساسی را تعیین می‌کند؛ ان‌شاءالله این وفاق حوزوی، دانشگاهی و دولتی بتواند برای حل مسائل عینی و عمومی جامعه، راهگشا باشد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *