تخصیص سهمیه ۱۵ لیتری بنزین در کمیسیون تلفیق رأی نیاورد/ در بودجه بحثی درباره خرید سربازی نیامده است


به گزارش خبرنگار مهر، سید شمس‌الدین حسینی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نشست خبری، گفت: متأسفانه در رسانه‌ای شدن خبر اختصاص ۱۵ لیتر بنزین به خانوارهای فاقد خودرو یک ناهماهنگی پیش آمد. بنده در آن جلسه تاکید کردم که این موضوع نیاز به دو سوم آرای اعضای کمیسیون تلفیق را دارد؛ بررسی کردیم و مشخص شد این مصوبه دوسوم آرا را نیاورده است‌.

وی تصریح کرد: بر این اساس در گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده که قرار است هفته آینده در صحن مجلس رسیدگی شود، موضوع اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو وجود ندارد. البته ممکن است نمایندگان در صحن مجلس در این باره پیشنهاداتی ارائه دهند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه وام ازدواج زوجین نفری ۱۸۰ میلیون تومان در سال آینده با بازپرداخت ۱۰ ساله خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: البته اگر دختر زیر ۲۳ سال و پسر زیر ۲۵ سال باشد، نفری ۲۲۰ میلیون تومان وام ازدواج می‌گیرند.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده بیان کرد: میزان وام ازدواج نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته و زوجین در مجموع حداقل ۳۶۰ میلیون و حداکثر ۴۴۰ میلیون تومان وام ازدواج در سال آینده می‌توانند دریافت کنند.

حسینی اظهار داشت: کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده هیچ مصوبه‌ای درباره تعیین تکلیف مشمولان غایب سربازی نداشته و به بحث خرید سربازی هم ورود نکردیم.

وی بیان کرد: موضوع مشمولان غایب سربازی در قانون دائمی آمده است و در حیطه اختیارات ستاد کل نیروهای مسلح است. در لایحه بودجه سال آینده هم هیچ بحثی درباره خرید سربازی نیامده است.

در حال تکمیل…منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *