احمد وحیدی وزیر کشور در بیانیه‌ای اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

آزادی بیان از نوع غربی که اخیرا در نشریه مبتذلی به نام شارلی ابدو سربرآورده است، نشان داد تربیت‌کنندگان تروریسم که جهان از عوارض آن همچنان رنج می‌برد و خون‌های بی‌گناه زیادی را بر زمین ریخت، شکل‌های نوین و سازمان‌یافته‌تری به کار خود داده‌اند و این محصول را در قالب “تروریسم تصویری” به جهان عرضه کرده‌اند.

فرانسه و کشور‌های غربی که در ۴۳ سال گذشته نتوانستند ملت سربلند ایران را به زانو درآورند تا استقلال، آزادی و شرافتشان را لکه‌دار سازند و توطئه اخیرشان در حمایت از اغتشاشات و گروه‌های تروریستی همچون منافقان هم به شکست انجامیده است، اکنون با استفاده از جنگ ترکیبی به دنبال انتقام‌گیری از شخصیت بزرگی هستند که با هوشمندی و تبیین به موقع اهداف دشمنان، اجازه ندادند هویت ایرانی و اسلامی، مورد هجمه دشمنان قرار گیرد.

اقدام موهن این نشریه فرانسوی علیه مرجعیت دینی و ارزش‌های اسلامی که به روشنی مصداق “اسلام ستیزی” و “نفرت‌افکنی” است، اهانتی به مقام زن، به ویژه زنان ایرانی هم محسوب می‌شود که این روز‌ها در آستانه روز مادر، منزلت و جایگاه آن‌ها گرامی داشته می‌شود و نشان داد نه تنها دلسوزی آن‌ها برای زن ایرانی، فریب و خدعه‌ای بیش نبوده، بلکه هدف آن‌ها دین‌زدایی، ضدیت با مقدسات و فرهنگ عفاف و پاکدامنی بوده است.

سکوت مقامات فرانسه و عدم واکنش در این زمینه علاوه بر نمایش سقوط اخلاقی آن‌ها و استاندارد‌های دوگانه که چشمان خود را بر نقض آشکار حقوق بشر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین بسته‌اند، تداعی همراهی و حمایت از این تفرقه‌افکنی و ایجاد خشم در بین ملت مسلمان دارد که خود مستوجب پاسخگویی و مسئولیت بین‌المللی است.

بی‌تردید این اهانت‌ها همانگونه که نتوانست ابوجهل‌ها و دشمنان پیامبر اسلام (ص) را به موفقیت برساند، نمی‌تواند وقفه‌ای در مسیر حقانیت و رو به جلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت زعامت رهبری معظم انقلاب اسلامی ایجاد کند.

نشریه فرانسوی شارلی ابدو در پی اقدام سخیف خود مبنی بر راه‌اندازی یک مسابقه بین‌المللی برای رسم کاریکاتور، ویژه‌نامه ۱۴ دی ۱۴۰۱ خود را با تصاویری به‌شدت موهن همراه با الفاظ و عباراتی زشت و توهین‌آمیز به این امر اختصاص داد.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *