تروریسم دشمن مشترک کشور‌های منطقه است


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با امیرخان متقی وزیر خارجه افغانستان، با محکوم کردن عملیات تروریستی روز گذشته که به جان‌باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از کارکنان وزارت امور خارجه افعانستان منجر شد، مراتب تسلیت خود را به سرپرست و کارکنان وزارت خارجه و خانواده‌های آنان ابلاغ کرد و از خداوند برای مجروحین شفای عاجل مسئلت کرد.

در این تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: حمله تروریستی دیروز در مقابل درب ورودی وزارت خارجه افغانستان بسیار تأسف انگیز است و ما به شدت آن را محکوم می‌کنیم. همچنین به خانواده‌های شهدای این حادثه تسلیت می‌گوییم و از خداوند برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌کنیم.

امیرعبداللهیان افزود، تروریسم دشمن مشترک کشور‌های منطقه است و آن‌ها در مسیر اهداف و امیال استکبار جهانی با کشتن افراد بیگناه در صدد آن هستند که کشور‌های استعمارگر را در کشور‌های منطقه مسلط سازند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: آن چه دیروز در کابل اتفاق افتاد و چندی قبل در حرم مطهر شاهچراغ شیراز به وقوع پیوست، دارای منشاء واحدی است و برای مبارزه با آن هم باید سیاست واحدی داشت و لازم است با قدرت تمام در مقابله با تروریست‌ها همکاری کرد.

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در این گفتگو، ضمن تشکر و قدردانی از تماس تلفنی امیرعبداللهیان، با تأکید بر برادری و دوستی مردم دو کشور، بر ضرورت مبارزه قاطع با تروریسم در همکاری با کشور‌های همسایه تاکید کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *