رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با همتای روس خود توافقات دو کشور برای گسترش همکاری‌ها در عرصه انرژی و ترانزیت را سازنده و مثبت عنوان کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر پنجشنبه در پاسخ به تماس تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، ضمن مرور روابط دو جانبه و منطقه‌ای تهران مسکو، بر لزوم افزایش همکاری و هماهنگی‌های فیمابین تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین توافقات دو کشور برای گسترش همکاری‌ها در عرصه انرژی و ترانزیت را سازنده و مثبت عنوان کرد و افزود: از حل و فصل مسائل سوریه در چارچوب روند آستانه حمایت می‌کنیم.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از آمادگی و علاقمندی کشورش برای ارتقای همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه انرژی و نیز گسترش همکاری‌ها در عرصه حمل و نقل و ترانزیت خبر داد.

رئیس جمهور روسیه همچنین بر اهمیت مذاکرات روند آستانه در حل و فصل مسائل سوریه تاکید کرد و همه طرف‌ها را متعهد به آن دانست.

این دومین تماس رئیسی و پوتین در کمتر از ۱۰ روز است.

روسای جمهوری ایران و روسیه چهارشنبه گذشته(۲۱ دی) در گفت وگویی تلفنی درباره همکاری‌های اقتصادی، مسائل منطقه‌ای و چارچوب آستانه به بحث و تبادل نظر پرداخته بودند.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *