خزعلی گفت: توانمندسازی و مدیریت در حوزه زنان و خانواده باید هدفمند و با برنامه‌ریزی صحیح انجام شود.

انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در اولین کنگره ملی بانوان تاثیرگذار با محوریت خیزش بانوان برای جهانی سرشار از معنویت و عدالت با بیان معیار‌های انتخاب بانوان تاثیرگذار اظهار کرد: محور‌های شناسایی زنان تاثیرگذار از بین زنان اعم از خانه‌دار، شاغل و فعال اجتماعی، توانمندی در حوزه فناوری‌های دیجیتال، فضای مجازی، علم و پژوهش، حوزه کارآفرینی و اشتغال و زنان پیشرو در عرصه‌های فرهنگی وامور خیریه بوده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: هدف از برگزاری این کنگره ملی شناسایی زنان تأثیرگذار در عرصه‌های فردی، اجتماعی و بین‌المللی بود و شناسایی این امر از طرق مختلف انجام گرفت. یکی از راه‌ها معاونت‌ها، مشاوره‌ها و مدیریت‌های بانوان در سراسر کشور بود که افرادی معرفی شدند و راه دیگر استفاده از سامانه فراگیر راه اندازی شده است که به شیوه مردمی، زنان تاثیرگذار را شناسایی می‌کند.

وی ادامه داد: ۲ طرح امسال یکی در هفته زن و یکی در دهه فجر رونمایی می‌شود، که طرح اول تولید نرم‌افزار مرتبط با دختران است که در پیام‌رسان‌های ملی قرار است از آن بهره برداری شود.

خزعلی افزود: نرم‌افزار هویت دختران برای دختران در فضای مجازی راه‌اندازی شده که قرار است در سال جاری از آن بهره‌برداری شود. این برنامه در فضای مجازی به نیاز‌های متعدد دختران مانند ورزش و تندرستی، سلامت و بهداشت، تفریح و اوقات فراغت، علم و زندگی، شناسایی خلاقیت و ابتکار دختران، امور تربیتی و اخلاقی، مهارت‌های ویژه بارویکرد بوم، محیط، جنسیت و بسیاری از دیگر نیاز‌ها که به اقتضای شرایط دختران و مزیت‌های ویژه نوجوانان باید به آن‌ها توجه کرد، می‌پردازد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین با تشریح برنامه‌های معاونت زنان در راستای توانمندسازی زنان در عرصه‌های مختلف عنوان کرد: اجرای نظام مشاوره و خانواده، پیشران‌سازی زنان در دانش افزایی واشتغال و کارآفرینی، رصد چالش‌های ذهنی و آسیب‌شنایی حیطه زن و خانواده به تفکیک استان، ایجاد کارگروه امنیت و سلامت زنان، راه‌اندازی جشنواره فیلم بانوان، توانمندسازی و حمایت از خانواده، حمایت از زنان بدسرپرست و دختران بازمانده از تحصیل، از دیگر اقدامات معاونت زنان بر اساس ماموریت و تکالیف اسناد بالادستی است که با تامین اعتبار راه سریعتری را برای عملیاتی شدن خواهد پیمود.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *