توصیه‌های بودجه‌ای قالیباف/ از کسب‌وکار مجازی و خرد حمایت شود


به گزارش خبرنگار مهر، رحیم زارع در تشریح جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: در ابتدای جلسه امروز محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی حضور یافت و نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه سال آینده کشور را تشریح کرد.

وی بیان کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی دغدغه‌ها و نقشه راهی را که باید در بررسی لایحه بودجه سال آینده مدنظر قرار گیرد، مطرح کرد. تأکید قالیباف بر این بود به سقف بودجه اضافه نشود و از بی انضباطی مالی جلوگیری کنیم. منابع و مصارف بودجه واقعی شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: درباره تخفیف مالیاتی کسب و کارهای کوچک، حمایت از کسب و کارهایی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، ضرورت توجه به حوزه معیشت، اشتغال و مسکن از جمله مباحثی بود که از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد و نقشه راه خود را مطرح کرد که ما در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه حتماً در نظر خواهیم گرفت.

زارع با اشاره به اینکه امروز ما بخش مصارف لایحه بودجه سال آینده را با حضور میرکاظمی مورد بررسی قرار دادیم، تأکید کرد: طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، هدفمندی یارانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت. برای سال آینده دولت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه‌ها پیش بینی کرده که ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برای یارانه نان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دولت افزایش حقوق ۲۰ درصدی را برای کارکنان دولت، پیش بینی کرده و حداقل حقوق هم ۷ میلیون تومان است و معافیت مالیاتی هم تا سقف ۷ میلیون حقوق است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: ایجاد صندوق‌های پیشرفت در استان‌ها که در لایحه آمده است که برای هر استان هزار میلیارد تومان برای این منظور در نظر گرفته شده است. ۱۵ هزار میلیارد تومان هم برای صندوق تثبیت بازار سرمایه پیش بینی شده است. ۱۰ درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها یعنی ۶۹ هزار میلیارد تومان برای حوزه سلامت و ۴۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای پزشک خانواده در نظر گرفته شده است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *