امیر محمودی گفت: جانبازان و ایثارگران سدی محکم در مقابل شبیخون دشمن هستند آن‌ها با ایستادگی در جبهه‌های مقاومت فرهنگ شهیدان را زنده نگه داشته اند.

امیرسرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش در آیین تجلیل از جانبازان ستاد ارتش در دوران دفاع مقدس با گرامیداشت یاد شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب گفت: حضرت عباس (ع) بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلی گاه ایثار و جانبازی قرار داد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه جانبازان سوابق درخشان خود در میدان جنگ و مهر و نشانی آن را بر جسم خود به یادگار دارند، افزود: جانباز کسی است که با جان خود بازی می‌کند و آن را در معرض خطر قرار می‌دهد.

معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه بیست و دوم اسفند روز بزرگداشت شهداست، تصریح کرد: جانبازان، شهیدان زنده‌ای هستند که خداوند این فرصت را به آنان داده تا سال‌هایی از عمر خود را همراه با مجاهدت و آزمایش‌های دشوار بگذرانند. تنها تفاوت جانباز با شهید این است که آخرین رشته ارتباط او با عالم خاک قطع نشده، زیرا جانباز باید بماند و پیام شهیدان را فریاد کند تا کار‌های ناتمام را به پایان برساند.

وی گفت: جانباز می‌ماند تا آیندگان به ویژه آنان که میدان کارزار را ندیده اند و حقایق دوران مبارزه را درک نکرده اند به نشانه‌ها و حجت‌های او بنگرند و پیام شهیدان را دریابند.

امیر سرتیپ محمودی ادامه داد: جانبازی مقام والایی است که خداوند این افتخار بزرگ را نصیب برخی از افراد برگزیده خود کرده است و وظایف بزرگ و سنگینی بر دوش آنهاست.

وی با بیان اینکه جانبازان دیروز در جبهه‌های نبرد استوار مانده و از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند، تصریح کرد: جانبازان امروز نیز در صحنه‌های فرهنگی جامعه حضور دارند و مشعل ارزش‌های الهی را روشن نگه داشته اند.

امیرسرتیپ محمودی ادامه داد: جانبازان با ایستادگی خود فرهنگ شهیدان را زنده نگه داشته و درس امید، ایمان و اراده را به جامعه می‌دهند. آنان با ارج نهادن به ارزش‌های دینی و اسلامی و ترویج فرامین الهی و اسلامی و عمل به آن را در جامعه ترویج می‌کنند.

وی گفت: جانبازان و ایثارگران پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی ما هستند. اگرچه اعضایی از بدن خود را از دست داده اند، اما ایستاده اند تا نام و یاد و فرهنگ شهیدان زنده بماند و همچنان علمداران انقلاب هستند.

وی ادامه داد: جانبازان شور و نشاط حسینی را در جامعه برپا داشته و همچنان در صحنه باقی مانده اند تا ولایت تنها نماند. آن‌ها مانده اند تا ذهن مردم از عطر ولایت خالی نشود و رسالت بزرگ خویش را که زمینه سازی برای ظهور حضرت، ولی عصر (عج) است به پایان برسانند.

معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه جانبازان تنها در میدان‌های نبرد پیشتاز نبودند، تصریح کرد: امروز جانبازان در تمام صحنه‌ها با فداکاری و قدرت به فعالیت مشغول اند و حتی در برخی از عرصه‌ها از دیگران نیز گوی سبقت ربوده اند. آن‌ها در عرصه فرهنگی در مقابل شبیخون دشمن صف‌های مستحکمی هستند و آثار عمیق و شگرفی در جامعه می‌گذارند.

امیرسرتیپ محمودی اظهار داشت: جانبازان و ایثارگران دِین بزرگی بر گردن جامعه ما دارند. آن‌ها از مال و جان خویش گذشتند و تمام هستی خود را در طبق اخلاص نهادند و در این میان اهمیت نقش همسران جانبازان نیز بر کسی پوشیده نیست، زیرا آن‌ها به صورت داوطلبانه رنج‌های زندگی یک جانباز را شریک شدند و از جاذبه‌های زندگی دنیوی گذشتند و به درخواست یک جانباز لبیک گفتند. اکنون همسران جانباز با حفظ روحیه ایثارگری و دشمن ستیزی به تربیت صحیح و حفظ مقام و منزلت جانبازان و تربیت فرزندان به جایگاه خود افتخار می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *