معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برای جذب نخبگان پیشنهاد‌های خوبی مطرح شده و تا پایان سال آینده جذب ۵۰۰۰ هزار نفر از نخبگان را خواهیم داشت.

روح الله دهقانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:برای جذب نخبگان پیشنهاد‌های خوبی مطرح شده است. ما در دوره اول به صورت آزمایشی با ۳۵ نفر کار خود را آغاز کردیم که اتفاق خوبی بود و موفق عمل کردیم. آماری که اکنون از دستگاه‌های دولتی درخواست داده شده بالغ بر ۵۰۰۰ هزار نفر را در این زمینه شامل شده است.

وی گفت: اما با این وجود به احتمال فراوان تا پایان سال آینده جذب ۵۰۰۰ هزار نفر از نخبگان را حداقل خواهیم داشت.

وی درباره بازگشت نخبگان به کشور گفت: مفهوم بازگشت نخبگان را عام‌تر از آن می‌دانیم که به عنوان مثال یک نخبه که در کشور دیگری در حال کار است به کشور بازگردد البته آن‌هایی که باز می‌گردند بسیار برای ما مهم و حیاتی است، اما نگاه ما به بازگشت نخبگان آن است که از همه نخبگان که در جا‌های مختلف زندگی می‌کنند برای توسعه کشور استفاده کنیم لذا هم برنامه درون کشوری داریم از جمله حمایت از نخبگانی که علاقه‌مند هستند بازگردند و کسب و کار را آغاز کنند و هم حمایت‌های برون کشوری را مد نظر قرار داده ایم یعنی بچه‌های خارج کشور که علاقه‌مند هستند کمک کنند به حل مسائل کشور در نظامی که در حال طراحی است از آن‌ها استفاده کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *