حمایت دولت از نخبگان ایرانی و غیر ایرانی


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی بهادری جهرمی، امروز چهارشنبه در حیاط دولت، اظهار داشت: باید بتوان همکاری مؤثرتری در حمایت از ناشران، کتاب‌فروشان و مراکز پخش کتاب داشت که کمک به افزایش سرانه مطالعه، به‌نوعی می‌تواند متأثر از همین حمایت‌های جدی باشد. 
 

کد ویدیو

 
سخنگوی دولت، همچنین گفت: یکی از تکالیفی که قانون بودجه، متوجه دولت کرده، طبقه‌بندی بنگاه‌های اقتصادی در چارچوب سیاست‌های کلی اصل ۴۴ است.
 
بهادری جهرمی، تصریح کرد: درباره آیین‌نامه تکلیفی بودجه، همه آیین‌نامه‌های تکمیلی، به استثنای دو یا سه مورد که در حال بررسی و کارشناسی بیشتر هستند و باید جمع‌بندی نهایی شوند، در هیئت دولت به تصویب رسیده است؛ از جمله، همین آیین‌نامه که پیش از این نیز مطرح شده بود و امروز، دولت با کلیات آن موافقت کرد تا با اصلاحات جزئی، نهایی شود. 
 
سخنگوی دولت، همچنین اظهار داشت: به منظور حمایت از کالای ایرانی و با هدف ارائه بسته‌های مختلف تضمین برای آسان‌تر شدن دریافت تسهیلات بانکی و دریافت منابع مالی برای مجموعه‌های تولیدی، دولت آیین‌نامه‌ای را تصویب کرد که به مؤسسات یا صندوق‌های تضمین، اجازه فعالیت در چارچوب مشخصی می‌دهد تا این مؤسسات بتوانند کمک‌کار بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی، به‌ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط باشند و به دریافت منابع مالی و سرمایه لازم این مجموعه‌ها کمک کنند.
 
بهادری جهرمی، گفت: همچنین بر اساس دستور رئیس جمهور، دو آیین‌نامه به منظور حمایت از نخبگان و نوابغ، تدوین شده است؛ یک آیین‌نامه برای حمایت از نخبگان ایرانی و یک آیین‌نامه برای حمایت از نوابغ و نخبگان مهاجر غیر ایرانی که کلیات هر دو در دولت، بررسی و با آن‌ها، موافقت و جزئیاتی نیز به منظور حمایت بیشتر و مؤثرتر بخش‌های دولت برای تکمیل این آیین‌نامه‌ها پیشنهاد شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *