حمله به مرکز نظامی اصفهان ارزش نظامی و اطلاعاتی ویژه‌ای نداشت


عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در این جلسه گزارش اولیه درباره حمله به یک مرکز نظامی در اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان امر گزارشی در این باره ارائه کردند.

وی افزود: در کنار همه اقداماتی که نهادهای مسئول انجام می دهند، قرار است در هفته جاری هیئتی از سوی کمیسیون امنیت ملی در اصفهان حضور یابند و گزارشی را تهیه کرده و در اختیار اعضای کمیسیون قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ابعاد مختلف این موضوع در حال بررسی است، اما با توجه به پیش بینی هایی که از قبل شده بود و از آنجایی که اقدامات مرتبط با پدافند غیرعامل انجام شده بود، عاملان این کار نتوانستند به اهداف خود برسند و اقدام آن‌ها ارزش نظامی و اطلاعاتی ویژه‌ای ندارد اما در هر صورت ابعاد این موضوع در دست بررسی بیشتر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد حادثه پیش آمده در سفارت آذربایجان در ایران هم مباحثی در این جلسه مطرح شد و ما گزارش برخی از دستگاه های مسئول را استماع کردیم.

مقتدایی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این جلسه تأکید کردند روند دوستی میان ایران و آذربایجان تداوم می یابد و این موضوعات غیرسیاسی و یک حادثه در روابط دو کشور سایه نمی اندازد.

وی افزود: همچنین جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی با فرمانده و مسئولان نیروی انتظامی را داشتیم. سردار رادان برنامه های آینده نیروی انتظامی را تشریح کرد و اعضای کمیسیون هم ضمن ابراز علاقه مندی به تعمیق همکاری میان کمیسیون امنیت ملی و نیروی انتظامی، دیدگاه هایی را در این باره مطرح کردند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *