دولت، کمیته تخصیص آب از خلیج فارس را تشکیل می‌دهد


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سیزدهمین نشست دولت درباره انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی در دفتر محمد مخبر برگزار شد.

در این نشست، وزارت نیرو گزارشی از آخرین وضعیت و میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌های انتقال آب از دریا شامل طرح‌های در دست اجرا برای انتقال آب از خلیج فارس، طرح انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان، طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس و طرح‌های نمک‌زدایی و شیرین‌سازی آب، ارائه کرد.

همچنین وزرای نیرو، صمت و کار، درباره معضلات و مشکلات طرح‌های شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس، تبادل نظر کردند.

در ادامه این نشست، مدیران عامل شرکت ملی مس ایران، شرکت فولاد مبارکه، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و مدیران دیگر شرکت‌های مرتبط، گزارشی از آخرین وضعیت طرح‌های خود و نیز دغدغه‌ها و مشکلات را مطرح کردند.

همچنین، پس از بحث و تبادل نظر درباره گزارش‌ها و موضوعات مطرح شده، تصمیماتی نیز اتخاذ و مقرر شد که کمیته‌ای با عضویت وزارتخانه‌های نیرو و صمت، برای مشخص کردن میزان تخصیص آب مورد نیاز شرب و صنایع موجود از هر خط و تعیین قیمت بهینه آب انتقالی از دریا تشکیل شود و گزارش تصمیمات خود را در نشست بعدی، ارائه دهند.

بازنگری درباره نوع فولادی که برای ساخت لوله در خط چهارم انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان استفاده می‌شود، با تأکید بر استفاده از تولید داخل، از دیگر تصمیمات این نشست بود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *