رئیس جمهور: ۳ هزار واحد تولیدی راکد، احیا شده است


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت سیزدهم به استان یزد، در مراسم جشن احیای ۷۶ واحد راکد صنعتی که در شهرک صنعتی یزد برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) از دست‌اندرکاران احیای این واحد‌های صنعتی از جمله کارگران پر تلاش و مدیران جهادی تشکر کرد و گفت: این حرکت ارزشمند باید در قالب یک اقدام جهادی در دیگر استان‌های کشور ادامه پیدا کند.

کد ویدیو

رئیس جمهور اظهار داشت: متأسفانه در سنوات گذشته به ناحق و ناروا بسیاری از واحد‌های صنعتی دچار رکود یا تعطیلی شده است که می‌شد از همان ابتدا موانع و مشکلات آن‌ها را رفع کرد.

آقای رئیسی تصریح کرد: وقتی اعلام می‌شود بیش از ۳ هزار واحد صنعتی در این دوره، دوباره به چرخه تولید بازگشته‌اند، نشان می‌دهد امکان راه‌اندازی این صنایع در سنوات قبل نیز وجود داشته، اما دچار بی‌توجهی و اهمال‌کاری برخی مدیران شده است.

رئیس جمهور گفت: بسیاری از این واحد‌ها گاه تا ۷ سال دچار رکود یا تعطیلی شده بودند، در حالی که این امکان وجود داشت که با تولید کالای با کیفیت و قابل رقابت در منطقه موجب رونق تولید و اشتغال‌آفرینی در کشور باشند.

آقای رئیسی، استان یزد را یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور دانست و اظهار داشت: احیای کارخانه‌های نیمه تعطیل یا تعطیل که موجب نگرانی خانواده‌ها و ناراحتی کارگران و مدیران آن شده است، کار و همتی جهادی می‌طلبد.

رئیس جمهور تصریح کرد: لازمه ایران قوی، رونق تولید در صنعت و کشاورزی است و کشور ما همه ظرفیت‌های قوی‌تر شدن را دارد.

آقای رئیسی اظهار داشت: با وجود همه تهدید‌ها و تحریم‌ها علیه کشور، در بخش‌های مختلف، اراده پولادینی شکل گرفته که می‌تواند همه این تهدیدات را پشت سر گذاشته و قوت و قدرت آفرینی را در صنعت کشور رقم بزند.

رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از استاندار جهادی و انقلابی استان یزد برای پیگیری سیاست‌های دولت در احیای واحد‌های تولیدی راکد، گفت: این جشن که برای احیای ۷۶ واحد صنعتی برگزار شده، باید ادامه یابد و مصمم باشید که تلاش در این زمینه را مضاعف کنید و هرگز به وضع موجود قانع نشوید.

آقای رئیسی با بیان اینکه استان یزد به مردان و زنان تلاش‌گر و اهل قناعت، شهره است که از امکانات کم، نتایج فراوان ایجاد می‌کنند، تصریح کرد: امیدواریم با کمک خدای متعال بتوانیم در عرصه تولید در این استان که مورد تأکید رهبری معظم انقلاب نیز هست، گام‌های مؤثرتری برداریم.

رئیس جمهور بر ضرورت توجه به رونق بخشیدن به تولید، تأکید کرد و گفت: اگر نقدینگی به طرف تولید سرازیر شود، نگرانی نداریم، اما اگر به طرف دلالی و کسب و کار‌های غیر مولد برود، باید نگران شد. اگر تولید رونق گرفت، رشد اقتصادی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، حتمی است.

آقای رئیسی، اظهار داشت: ما به دنبال احیای سهم خود در بازار‌های منطقه‌ای و جهانی هستیم که با تقویت تولید می‌توان به آن رسید.

رئیس جمهور از بانوان اثرگذار و تلاش‌گر در حوزه‌های علمی، اقتصادی و اجتماعی نیز قدردانی کرد و گفت: کشور، ظرفیت‌های فراوانی دارد که می‌تواند ما را به نقطه مطلوب، نزدیک‌تر کند و دلیلی ندارد که ما واحد صنعتی تعطیل یا نیمه‌تعطیل داشته باشیم.

آقای رئیسی، همچنین احیای ۷۶ واحد صنعتی راکد را لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب در توجه به موضوع تولید و کار دانست و بار دیگر از تلاش‌گران نهضت احیای واحد‌های اقتصادی، تشکر کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *