رسیدگی و رفع مشکلات پیروان ادیان مختلف ایرانیان در دستور کار دولت سیزدهم


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما،  احمد صالحی رئیس روابط عمومی مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌ جمهوری  در حاشیه برنامه‌های مردمی سفر استانی رئیس محترم جمهور به استان یزد، با دعوت موبد زرتشتیان استان و نیز نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی در عبادتگاه اصلی زرتشتیان یزد به عنوان پایتخت جهانی دین زرتشت حاضر و ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور، طی سخنانی با اشاره به تولد آیین زرتشت در ایران به عنوان یکی از ادیان آسمانی مصرح در قانون اساسی، هم‌زیستی ادیان مختلف در ایران به ویژه در استان یزد را مایه مباهات برای نظام اسلامی دانست و اعلام کرد این مرکز همانند هفته‌های اخیر که به مناسبت عید میلاد حضرت مسیح برای هموطنان مسیحی زمینه پاسخگویی و خدمت ببشتر را فراهم آورده، از امروز نیز برای هموطنان زرتشتی این خدمات را فراهم خواهد کرد.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری افزود: ما بعنوان رابط مردم و دولت مردمی، خود را پاسخگو و پیگیر درخواست و مطالبات تک‌تک شهروندان ایرانی در داخل و خارج از کشور و فارغ از هر آیین ودین و قوم ومذهب رسمی در قانون اساسی میدانیم.

ایشان باگرامیداشت یاد شهدای زرتشتی و با اشاره به افتخار برادر شهید بودن موبد زرتشتیان استان خاطر نشان کرد: در ادامه مسیر شهیدان سرافراز ایران زمین خصوصا شهید حاج قاسم سلیمانی، حفظ استقلال و سربلندی، عزت و اقتدار، نامداری و ارائه خدمت صادقانه و بی منت به همه مردم از پیروان ادیان گوناگون و ذیل پرچم مقدس اسلامی ایران از اهداف دولت مردمی سیزدهم است.

حجت الاسلام احمد صالحی، زندگی توأم با صفا و صمیمیت و عشق به ایران را آرمان همه پیروان ادیان الهی در ایران دانست و افزود: در میان پیروان ادیان گوناگون، زرتشتیان نیز از جهات مختلف پیوند و نزدیکی ویژه‌ای با مسلمانان دارند.

در این دیدار که تعدادی از اعضای انجمن زرتشتیان استان حضور داشتند، صالحی بیان داشت: نظام اسلامی رسمیت دین زرتشت را پذیرفته است و ملت ایران زرتشتیان را در هر نقطه‌ای از جهان که زندگی می کنند در زمره هم میهنان خود محسوب می‌کنند.

ایشان در پایان با اشاره به از بین رفتن نقشه شوم دشمنان انقلاب و ایران همیشه سرافراز در ما‌های اخیر برای ایجاد فاصله بین نظام و آحاد مردم و فکر خام تجزیه ایران اسلامی، افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز دولت و حکومتی در ایران بر سر کار است که خود را از مردم و خدمتگزار مردم می‌داند.

لازم به ذکر است در این مراسم که تعدادی از مدیران کل نهاد ریاست جمهوری و استانداری یزد حضور داشتند، ضمن بررسی مشکلات و مطالبات مطروحه در جلسه، دستورات لازم برای پیگیری و اقدام فوری وارائه گزارش به مسؤلین ذیربط کشوری و استانی صادر و ابلاغ گردید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *