حسینی گفت: غربی‌ها که در طول تاریخ ظلم‌های فراوانی علیه بشریت و به ویژه زنان مرتکب شده‌اند، نمی‌توانند آموزگار حقوق زنان و بشر باشند.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم نقش بانوان در معرفی و نگاه داشت میراث ایرانی اسلامی و تجلیل از بانوان واقف و فعال در عرصه نسخ خطی در موسسه موزه و کتابخانه ملی ملک، با تبریک میلاد فرخنده بانوی دوعالم حضرت زهرا(س) گفت: همه ویژگی‌های خوب و برجسته انسانی در وجود پاک حضرت فاطمه سلام الله متجلی بود و این بانوی بزرگ اسلام اهل ایمان، هجرت، جهاد، ایثار و انفاق، زهد و ساده زیستی، پارسایی، شجاعت و شهامت، صبر و استقامت، فصاحت و بلاغت و ولایتمداری بودند، این مکارم اخلاقی و ابعاد اجتماعی و سیاسی امروز فراروی همه محبان اهل بیت بلکه تمامی بشر است که سرمشق زندگی متعالی قرار دهند تا ضامن سعادت و رستگاری دنیا و آخرت آنان باشد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: یک مصداق بارز تعبیر قرآنی “شجره طیبه” که در آیه کریمه‌ی: “أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ… ” آمده است اهل بیت عصمت و طهارت و وجود مقدس حضرت زهرا(س) است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به جایگاه والای زن در اسلام گفت: اسلام بانوان بزرگی همچون آسیه،‌ مریم،‌ خدیجه و فاطمه زهرا (س) را به‌عنوان الگو به جامعه بشری معرفی می‌کند و غربی‌ها که در طول تاریخ ظلم‌های فراوانی علیه بشریت و به ویژه زنان مرتکب شده‌اند، نمی‌توانند آموزگار حقوق زنان و بشر باشند.

حسینی با اشاره به ارتقای شان و منزلت بانوان ایرانی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی حوزه‌ها از جمله آموزشی، پژوهشی، بهداشت، هنر، ورزش و مسئولیت‌های اجتماعی، اظهار کرد: به رغم همه مشکلات و موانعی که دشمنان در مسیر تعالی و پیشرفت ملت ایران ایجاد کردند، در همه عرصه‌ها شاهد رشد و شکوفایی چشم گیری هستیم که به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوران ستم شاهی نیست، امروز بانوان کشورمان در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی و سیاسی حضور و نقش فعال و تاثیرگذاری دارند و بخش مهمی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور را بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: البته علی‌رغم برداشتن گام‌های بزرگی در حوزه زن و خانواده، تا رسیدن به نقطه کمال و ایده‌آل فاصله داریم که با معرفت، ایمان و عزم و اراده مستحکم می‌توان ضعف‌ها و کاستی‌ها را یک به یک از سر راه برداشت.

حسینی اظهار کرد: کشور‌های غربی از جمله فرانسه و انگلیس که سابقه و کارنامه سیاهی در عرصه حقوق بشر و ظلم به زن دارند و اقدامات ننگین و وحشیانه آنان در دوران استعمار و برده داری در کشور‌های مختلف به ویژه قاره آفریقا قابل کتمان و انکار نیست و هنوز هم در قالبی دیگر ادامه دارد، امروز علیه کشور‌هایی مانند ایران اسلامی معترض شده و خود را مدعی رعایت حقوق زن می‌نمایانند و به جای پاسخگویی، خود را طلبکار جلوه می‌دهند و دو قورت و نیمشان باقی است! یا آمریکا که یک سوم زنان زندانی جهان در این کشور هستند، خود را در صف اول مدافع حقوق زنان معرفی می‌کند.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی بر همه آگاهان، اندیشمندان و فعالان هنری و رسانه‌ای است که در عرصه تبیین و روشنگری تلاش و مجاهدت مضاعف داشته باشند تا دیگران نتوانند نقاط ضعف خود را پنهان و در مقابل نقاط قوت ملت ایران و جامعه زنان ایرانی را نقاط ضعف وانمود کنند.

معاون رئیس جمهور در این مراسم همچنین از نقش واقف بزرگ مرحوم حاج حسین آقا ملک و آیت الله مرعشی نجفی در توجه به جمع آوری و حفظ میراث فرهنگی ملت ایران قدردانی کرد.

در این مراسم که فرزند مرحوم آیت الله العظمی «شهاب‌الدین مرعشی نجفی» نیز حضور داشت، «محمدرضا رضوان طلب» رئیس موسسه ضمن خیرمقدم به فرهیختگان حاضر در جلسه، به بخشی از خدمات فرهنگی مرحوم ملک اشاره کرد و «محمدحسین رجبی دوانی» رئیس بنیاد ایران شناسی نیز به تشریح ابعاد شخصیت صدیقه کبری (س) پرداخت. همچنین در این مراسم از ۸ بانوی فعال در حوزه کتابداری و اطلاع‌رسانی، ترجمه و تألیف، حفظ نسخ خطی و موزه داری تجلیل شد.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *