مدعیان تقلب در کنکور مدرک ارائه دهند/ قطعی اینترنت کار درستی نبود


رضا حاجی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به مطرح شدن ادعایی مبنی بر اینکه با وجود قطع شدن اینترنت حوزه‌های برگزاری کنکور اما باز هم تقلب و سوالات افشا شده است، اظهار داشت: بنده به عنوان عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از چندین مرکز برگزاری کنکور بازدید کردم و شاهد تقلب نبودم و چنین گزارشی هم به ما ارائه نشده است.

وی بیان کرد: الان هم اعلام می‌کنم اگر اسناد و مدارکی دال بر اینکه در کنکور هفته گذشته تقلب شده است وجود دارد، باید این اسناد به سازمان سنجش یا به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر سندی مبنی بر اینکه در کنکور هفته گذشته تقلب شده وجود دارد، به ما ارائه شود حتماً آن را بررسی و پیگیری می‌کنیم. معنا ندارد که چنین ادعایی بدون سند و مدرک مطرح شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر سندی در این زمینه وجود نداشته باشد، مطرح کردن این موضوع جالب نیست، چرا که دانش آموزان ناامید می‌شوند و تصور می‌کنند درس خواندن معنایی ندارد. عده‌ای سودجو به دلیل اینکه در رسیدن به منافع خود شکست خوردند و دستشان کوتاه شده است، مدام بحث تقلب در کنکور را مطرح می‌کنند.

وی درباره قطعی اینترنت در زمان برگزاری کنکور برای جلوگیری از تقلب، گفت: این کار معنایی ندارد و این اقدام ضعف دولت را نشان می‌دهد. با قطع اینترنت نباید امنیت برگزاری یک آزمون را تأمین کرد و این راهکار درستی نیست. ما امکانات بازدارنده زیادی داریم و دستگاه‌هایی برای شناسایی ابزار تقلب وجود دارد و دیگر درست نیست در زمان برگزاری کنکور اینترنت را قطع کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *