مصوبات نشست امروز  هیئت دولت


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی بهادری جهرمی، امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌ الله علیها و روز زن و مادر، درباره مصوبات این نشست گفت: پس از ارائه آخرین گزارش سازمان برنامه و بودجه از لایحه بودجه، رأی‌گیری شد و رئیس جمهور، این لایحه را به مجلس شورای اسلامی، تقدیم کرد. پیش از این و در ۱۸ نشست، همه جزئیات بودجه به تصویب هیئت وزیران رسیده بود.
 

کد ویدیو

 
بهادری جهرمی، تصریح کرد: همچنین، هیئت دولت با اضافه شدن وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات و فناوری به کارگروه اقتصاد دیجیتال، موافقت کرد. پیش از این، هیئت وزیران، کارگروهی برای حمایت مؤثر از اقتصاد دیجیتال به تصویب رسانده و اختیارات وزرا به این کارگروه، تفویض شده بود و برای تقویت و توسعه آن، این دو وزیر به اعضای کارگروه اضافه شدند و دبیرخانه آن نیز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 
سخنگوی دولت، گفت: به پیشنهاد وزارت امور خارجه، دولت با معاهده سازمان ملل درباره استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قرارداد‌های بین‌المللی، موافقت کرد تا تقدیم مجلس شود و تجار و فعالان اقتصادی بتوانند از این ارتباطات در تعامل با طرف‌های خارجی، استفاده کنند و ایران، عضو این معاهده شود.
 
بهادری جهرمی، اظهار داشت: درباره نحوه تشکیل نشست‌ها و چگونگی اتخاذ تصمیمات هیئت داوری نیز بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری و تأیید معاونت حقوقی ریاست جمهوری، اصلاحاتی در آیین‌نامه صورت گرفت. این سه مصوبه، روز یکشنبه تصویب شد و امروز چهارشنبه، اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو برای رفع ایراد شورای نگهبان، در هیئت وزیران، بررسی و اصلاح شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *