منابع تأمین قیر رایگان افزایش یافت


به گزارش خبرنگار مهر، رحیم زارع در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۷ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی طی یک نشست خبری مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

وی بیان کرد: ما از ابتدای هفته جاری مصوبات کمیسیون‌های تخصصی در باره بودجه را مورد رسیدگی قرار دادیم. سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت ۴۰ درصد، سهم وزارت نفت از این محل ۱۴.۵ درصد و سه درصد به مناطق نفت خیز و کمتر توسعه یافته تخصیص خواهد یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: سقف تسهیلات مالی خارجی برای طرح‌های دولتی و غیر دولتی در سال آینده ۳۰ میلیارد دلار تعیین شد. همچنین شرکت‌های دولتی تا سقف ۱۰ هزار میلیارد می‌توانند اوراق منتشر کنند اما خودشان باید اصل و سود آن را بازپرداخت کنند.

وی افزود: همچنین به شهرداری‌ها اجازه دادیم تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اوراق اسلامی منتشر کنند و همچنین شهرداری‌ها مجاز شدند ۱۲ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کنند.

زارع با بیان اینکه طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، سهم قیر رایگان به صورت تهاتر را در بودجه به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش دادیم، گفت: دولت برای این موضوع ۱۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته بود که به ۲۵ میلیارد تومان افزایش دادیم. به دولت اجازه دادیم برای تقویت بازار سرمایه ۱۰ میلیون تومان از سهام خود را در اختیار سازمان بورس قرار دهد. تمام این مصوبات مربوط به بخش درآمدی لایحه بودجه است و احتمالاً بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را از فردا صبح در کمیسیون تلفیق آغاز خواهیم کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *