هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در ساز و کار همکاری سازمان‌های مالیاتی طرح پهنه راه» موافقت کرد.

با موافقت هیئت وزیران، به دولت اجازه داده شد در «ساز و کار همکاری سازمان‌های مالیاتی طرح پهنه راه» عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند.

«ساز و کار همکاری سازمان‌های مالیاتی طرح پهنه راه (بریتاکوم)» در ابتدای سال ۱۳۹۸ با هدف نقش آفرینی در عرصه‌های حاکمیت قانون در مالیات ستانی، خدمات مؤدیان مالیاتی، حل و فصل اختلافات مالیاتی و ظرفیت سازی از طریق اشتراک تجارب و روش‌های برتر برای حرکت به سمت محیط مالیاتی مساعد رشد اقتصادی تأسیس شد.

حیطه مأموریت این ساز و کار یکپارچگی کشور‌های مشارکت کننده به شکل یک منطقه اقتصادی منسجم از طریق ایجاد زیرساخت ها، افزایش تبادلات فرهنگی و گسترش تجارت است.

گفتنی است، سازمان امور مالیاتی کشور در فروردین ماه ۱۳۹۸ با شرکت در «نخستین کنفرانس مجمع همکاری سازمان‌های مالیاتی پهنه راه (بریتاکوم)» که در شهر اوجن چین برگزار گردید، در جایگاه «عضو ناظر» به بریتاکوم ملحق شد و همزمان در سطح مشارکت کننده به عضویت «گروه ارتقای ظرفیت مالیاتی» بریتاکوم (موسوم به «بریتاسگ») نیز درآمد.

موافقت با تهاتر مطالبات وزارت نیرو از دولت با بدهی شرکت‌های ذیربط این وزارتخانه به سازمان امور مالیاتی کشور
هیئت وزیران در اجرای بند (س) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با تهاتر مطالبات وزارت نیرو (شرکت توانیر) از دولت بابت مابه التفاوت قیمت‌های تکلیفی و تمام شده برق، با بدهی شرکت‌های ذی ربط این وزارتخانه به سازمان امور مالیاتی کشور بابت طرح‌های برق آبی و حرارتی موافقت کرد.

صدور مجوز برای امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی بین ایران و آفریقای جنوبی
هیئت وزیران در ادامه، به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد نسبت به مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آفریقای جنوبی اقدام نماید.

دولت با توجه به ظرفیت‌های دولت جمهوری آفریقای جنوبی از جمله در تولید محصولات کشاورزی و دامداری و فعالیت‌های شیلاتی و آبزی پروری و نظر به پتانسیل دانشگاه‌های این کشور در رشته دامپزشکی از جمله وجود مرکز آزمایشگاهی ویروس­­شناسی پیشرفته برای تشخیص چندین بیماری و امکان همکاری و تبادل دانش فنی و آموزش کارشناسان سازمان دامپزشکی کشور در زمینه‌های تشخیص، پیشگیری و کنترل بیماری­های دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم، این تصمیم را اتخاذ کرد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *