با تصویب هیئت وزیران، اعتبار و تسهیلات بانکی لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه مخاطره زمین لغزش در استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.

با توجه به وقوع پدیده زمین لغزش در روستای افسرآباد شهرستان اردل واقع در استان چهارمحال و بختیاری و ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مدیریت مخاطره و جهت اجرای عملیات پایدارسازی مخاطره زمین لغزش، هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۷۱۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مذکور موافقت کرد.

اعتبار یاد شده شامل کمک بلاعوض جهت تأمین اعتبار تثبیت و پایدارسازی روستای افسرآباد (خسارت دیده از لغزش زمین)، کمک بلاعوض جهت احداث ۲۰ واحد مسکونی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض جهت تعمیر ۳۰ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و اعتبال تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و کاهش اثرات سوء رخداد‌های طبیعی در روستای افسرآباد اردل است.

همچنین با تصویب هیئت وزیران، مبلغ ۳۳ میلیارد ریال (با سود چهار درصد روستایی) و بازپرداخت ۱۵ ساله برای تسهیلات بازسازی (۳ سال دوران مشارکت مدنی و ۱۲ سال دوران فروش اقساطی) و بازپرداخت ۵ ساله برای تسهیلات تعمیری با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور جبران خسارات به واحد‌های آسیب دیده در روستای افسرآباد شهرستان اردل واقع در استان چهارمحال و بختیاری با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌گردد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری نیز موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد این تصویب نامه را هر سه ماه به سازمان ­های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *