صالحی گفت: برای اولین بار در ۴۴ سال گذشته و همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن میز‌های خدمت نهادها، سازمان‌های دولتی و غیردولتی برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت رسانه‌ها به‌عنوان پل ارتباطی مردم و دولت، گفت: می‌توانیم نظرات و خواسته‌های مردم را از طریق رسانه‌ها به دولتمردان منتقل کنیم و از این جهت با اصحاب رسانه همکار بوده و هر جا که نیازمند مطالبه‌گری مردم باشد، ما پای کار هستیم.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری حضور اعضای کابینه در نشست‌های پاسخگویی به مطالبات مردمی را اقدامی بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: در کمتر از دو ماه ۱۵ عضو کابینه را پای پاسخگویی به مطالبات مردمی آوردیم که این موضوع باعث افزایش امید مردم خواهد شد که می‌توانند بی‌واسطه با بالاترین مقامات و رؤسای دستگاه‌ها تماس بگیرند و مطالبات‌شان را مطرح کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی با تأکید بر اینکه به پاسخگویی مطالبات مردم افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: مرکز ارتباطات مردمی پس از هر تماس مردمی به‌صورت تک‌تک آن‌ها را پیگیری می‌کند و مردم مطمئن باشند موضوعاتی که تاکنون مطرح بوده، مستندات آن جمع‌آوری و پیگیری‌های آن هم انجام شده است که نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: به اعضای هیأت دولت و کابینه که پای میز پاسخگویی مردم قرار می‌گیرند، اعلام می‌شود که دستورات آن‌ها یا باید اقدامی باشد یا اقناعی که مردم نسبت به پیگیری‌ها و توجه دولت به مطالبات‌شان اطمینان پیدا کنند. خوشبختانه اعضای کابینه با آرامش و صبوری به مردم پاسخ می‌دهند و برخی خبرنگاران که در این نشست‌ها حضور می‌یابند، از میزان صبوری و دقت نظر وزرا و معاونان رئیس‌جمهور ابراز تعجب می‌کنند.

وی بیان کرد: مردم مطمئن باشند که نظرات و درخواست‌هایی که برابر قوانین و ضوابط قابل اقدام هستند، به‌ صورت جدی مورد پیگیری سریع قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی دولت درباره برنامه ویژه این مرکز در ایام دهه فجر هم گفت: برابر با ابلاغیه شورای عالی اداری و نظامنامه، مرکز ارتباطات مردمی موظف به ساماندهیِ یکسان‌سازی ارتباطات مردمی در تمامی دستگاه‌ها شده است. از همه همکاران در قوای سه گانه، همه نهاد‌های انقلابی و انتظامی و دیگر نهاد‌ها و ارگان‌ها خواهش کردیم بین دستگاه‌ها هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند تا برای اولین بار در ۴۴ سال گذشته، در کنار یکدیگر و همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن میز‌های خدمت برپا کرده و پاسخگوی مشکلات و دغدغه‌های مردم باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی گفت: پیش از این در سفر‌های استانی پاسخگویی به مردم فقط مختص دولت بود، اما در این طرح نهاد‌های عمومی و سازمان‌های وابسته به همه قوا از جمله اجرایی و قضایی و نظامی و انتظامی به مشکلات و دغدغه‌های مردم رسیدگی خواهند کرد.

وی در پایان همچنین اعلام کرد روز چهارشنبه همه دست‌اندرکاران و همکاران مرکز ارتباطات مردمی در دستگاه‌های دولتی و نهاد‌های عمومی و همچنین قوای سه گانه در حرم مطهر امام راحل حضور یافته و با آرمان‌های آن حضرت و جانشین خلف ایشان تجدید بیعت و اعلام می‌کنند همه توان خود را برای خدمت‌گذاری بی‌منت به مردم به کار خواهیم گرفت.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *