نشست پرسش و پاسخ مخبر با دانشجویان درباره مسائل اقتصادی


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد مخبر، امروز شنبه در ۳ ساعت نشست با جمعی از نمایندگان دانشجویی، با بیان رویکرد جدی دولت سیزدهم، مبنی بر تعامل با طیف‌های دانشجویی در دانشگاه‌های کشور، گفت: دولت از ارتباط با دانشگاهیان، استقبال می‌کند و آماده تعامل درست و منطقی با دانشجویان است.
 
 
معاون اول رئیس جمهور با توجه به برخی دیدار‌های خود با دانشجویان، اظهار داشت: دانشجویان به علت ارزیابی میدانی، از دانش و دیدگاه‌های دقیق درباره مسائل جامعه برخوردار هستند که برای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری‌های دولت، مفید و راهگشا است.
 
مخبر، ثبات و آرامش را لازمه توسعه و پیشرفت کشور دانست و تأکید کرد: دشمنان خارجی با تولید روایت‌های نادرست و هراس‌افکنی، به‌دنبال فرار سرمایه و ایجاد ناامنی اقتصادی در کشور هستند تا بتوانند مانع حرکت جمهوری اسلامی ایران به سمت اهداف متعالی خود شوند که این توطئه نیز با تلاش‌های دولت و یاری مردم، خنثی می‌شود.
 
معاون اول رئیس جمهور در این نشست، به برخی پرسش‌ها و دغدغه‌های دانشجویان درباره مسائل مختلف کشور، پاسخ داد و با آنان در فضایی صمیمانه به گفتگو پرداخت.
 
دانشجویان در این نشست، پرسش‌ها و دغدغه‌های خود درباره بازار ارز، خودرو و سیاست‌های پولی و مالی دولت را مطرح کردند.
 
همچنین، رئیس کل بانک مرکزی که در این نشست حضور داشت نیز به پرسش‌های دانشجویان درباره بازار ارز و راهکار‌های دولت برای ساماندهی نرخ آن، پاسخ داد و گفت: امروز بانک مرکزی از نظر منابع و ذخایر ارزی و طلا، هیچ محدودیتی ندارد و عامل اصلی نوسان در نرخ ارز آزاد، فضاسازی‌های رسانه‌ای و عملیات روانی در جامعه است.
 
فرزین با بیان اینکه اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز، اخذ شده است، اظهار داشت: به‌ زودی، بازار مبادله طلا و ارز برای مدیریت بازار آزاد، راه‌اندازی می‌شود.
 
رئیس کل بانک مرکزی، تصریح کرد: مدیریت ارز، نیازمند ایجاد آرامش در بازار است و با توجه به گشایش‌های خوب ارزی اخیر، فضای مثبت روانی در بازار، تقویت شده است و نرخ ارز به ثبات بیشتری خواهد رسید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *