وزیر کشور گفت: گردشگری و سفر و دیدن مکان‌های جدید به انسجام اجتماعی کمک می‌کند و اقتصاد پر رونقی را برای کشور رقم می‌زند.

احمد وحیدی در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: این نمایشگاه پیام‌های مهمی دارد اولا اینکه اصالت ایران بزرگ ما و اصرار مردم بر حفظ اصالت و توانمندی‌هایشان را نشان می‌دهد.

وزیر کشور افزود: این رویداد نشان می‌دهد فرهنگ ما غنی و پرنشاط است و می‌تواند اقتصاد خرد را مدیریت کند. این نمایشگاه نشان می‌دهد چقدر اینجا بازدیدکنندگان پرشور و نشاطی که آمدند به این فرهنگ غنی علاقه‌مند هستند و ما افتخار می‌کنیم که این نمایشگاه توانسته این مسائل را به خوبی نشان دهد و هر سال هم از سال قبل قوی‌تر ظاهر می‌شود و اتفاق‌های خوبی را رقم می‌زند.

وی درباره همکاری بین بخش‌های مختل دولت و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: حوزه گردشگری ظرفیت بسیار بزرگ اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است و با توجه به انواع گردشگری‌هایی که امروزه تعریف می‌شود مثل گردشگری معنوی، مذهبی و کشاورزی این ظرفیت‌ها در ایران ما وجود دارد. علاوه بر این همکاری‌های خوبی بین استانداران و مدیران در صنایع‌دستی و گردشگری برقرار است که می‌تواند گردشگری را با جهشی جلو ببرد، چون در حال حاضر ظرفیت‌های موجود ما با آنچه وجود دارد متفاوت است.

او ادامه داد: در افق چشم انداز سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی‌مان بر این بود بتوانیم نزدیک ۲۰ میلیون گردشگر در کشور داشته باشیم، اما الان تا این عدد فاصله زیادی داریم که باید تلاش کنیم این فاصله کمتر شود.

وزیر کشور درباره تدابیر دولت برای سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ بیان داشت: امیدوارم مردم ایران سال آینده نوروز خوبی داشته باشند و نذورات آسمانی طبیعت زیبایی‌هایی را برای مردم رقم بزند. مردم ما اهل سفرند و این سفر و دیدن مکان‌های جدید به انسجام اجتماعی ما کمک می‌کند و اقتصاد خوبی برای ما رقم می‌زند و امیدوارم سفر‌های ایمن و کم خطری را با رعایت همه اصول سفر و راهنمایی و رانندگی برای خود و خانوادشان رقم بزنند.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی دولتمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *